O Firmie

O Firmie

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Nowym Dworze Gdańskim powstała w 1963r. na bazie pięciu małych przedwojennych mleczarni, usytuowanych na żyznych terenach Żuław, gdzie hodowla bydła i przetwórstwo mleka, szczególnie na sery typu holenderskiego, były wielowiekową tradycją. Posiadamy pozycję lidera marki regionalnej w Polsce Północnej pod logo MALUTA®. Oferujemy wyroby o naturalnym składzie, nie stosując zamienników i wypełniaczy jak np. skrobi w miejsce białka czy tłuszczów roślinnych w miejsce tłuszczu mlecznego.

Spełniamy wszystkie wymogi unijne w przestrzeganiu najnowszych reżimów techniczno-technologicznych, bazując na tradycyjnych, uznanych recepturach.
Bogata oferta od mleka świeżego poprzez wyroby galanterii mleczarskiej, twarogi tradycyjne masło, na serach dojrzewających kończąc jest w stanie zadowolić bardzo wymagających klientów.

Współpracujemy z najlepszymi firmami dystrybucyjnymi nie tylko w regionie, co jest gwarancją szybkiego i sprawnego dotarcia do naszych klientów.
Od lat Spółdzielnia otrzymuje nagrody i wyróżnienia w różnych aspektach działalności. Za utrzymanie stałej wysokiej jakości produkcji oraz działania innowacyjne w branży mleczarskiej Maluta otrzymała Nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Stawiamy na jakość

Drogą do uzyskania celu Spółdzielni jest wytwarzanie produktów najwyższej jakości, spełniających oczekiwania konsumentów. Wdrożenie systemu zapewnienia jakości HACCP umożliwia realizowanie głównego celu. Wszystkie nasze produkty są produkowane z własnego mleka wysokiej jakości, pozyskiwanego z regionalnych gospodarstw, w promieniu 50 km od zakładu. Najnowsza technika stosowana w zakładzie usprawnia produkcję i gwarantuje uzyskiwanie właściwej jakości i trwałości naszych świeżych produktów. Dzięki utrzymywaniu wysokiego poziomu sanitarno-technicznego zakład ma prawo do eksportu wszystkich wyrobów na rynki krajów Unii Europejskiej, Serbi,  Gruzji, Albani,  oraz Chin. 

Dobre wykształcenie, wysokie kwalifikacje i praktyczna wiedza zespołu naszych technologów daje efekty w postaci oryginalnych ofert - nowości rynkowych, jak ser sałatkowy dojrzewający w solance SOLAN, odżywcze mleko zsiadłe, delikatny jogurt śmietankowy, a  od 2005r. klasyczny Jogurt Bałkański.
Sery dojrzewające i doskonałe napoje fermentowane  są w kraju wizytówką Maluty. Wyróżniają się pochodzeniem, naturalnością i doskonałymi smakami.


 


Prosto z Żuław - produkty tylko najwyższej jakości!